Kahve Lekesi en zor çıkan lekelerden birisidir. Halınızın üzerine dökülen kahve lekesi eğer taze ise bu lekeyi kolayca çıkarabilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın:

  • Öncelikle kahvenin posasını halının yüzeyinden küçük bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı ile alınız.
  • Kalan kahve izini çıkarabilmek için kağıt havlu veya temiz bir bez parçası ile lekeyi kıyılardan çevreleyerek yavaşça tampon yapıp lekenin halının derinlerine işlemesine engel olun ve lekeyi havlunun veya bezin emmesini sağlayın.
  • Kirlenen kağıt havlu veya bezi temizi ile değiştirip aynı yöntemleri uygulayın.
  • Daha sonra lekeli bölgenin üzerine bir tutam karbonat serpin ve biraz bekledikten sonra fazla bastırmadan hafifçe ovalayın ve sonra silin.
  • Son olarak lekeli bölgenin üzerini şampuanla köpürtüp tekrar silin ve ardından bir çay bardağı suya 5 çay kaşığı sirke koyup durulayın.

Kurumuş kahve lekesi, taze kahve lekesine göre daha zor çıkması, temizleme prosedürünün daha farklı olması ve halınızın yıpranma ihtimali olması nedeniyle bu tür lekeleri çıkarmak için Profesyonel Halı Yıkama Fabrikaları ile iletişime geçerek bölgesel işlem uygulanarak halınızı yıkatmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda Bağcılar’da bulunan Özçınar Halı Yıkama Fabrikamızın iletişim bilgilerine erişebilirsiniz.

bağcılar halı yıkama fabrikası

Adres

Kirazlı mah. Merkez cad. 1189 sk. No:15/1 Bağcılar
İstanbul, 34000

Saatler

Hafta İçi: 10:00–18:00
Cumartesi: 10:00–18:00

Telefon

0212 515 8858,

0212 651 2443

Bağcılar halı yıkama telefon